Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum

Tanév rendje 2020/2021

Augusztus

24.

H

 

 

10:00

Nyitó értekezlet

24.

H

 

 

10:30

Vezetői értekezlet

25.-29.

K

 -

Szo

 

Munkaközösségi értekezletek

25.

K

 

 

7:30

Javító vizsgák

25.-29.

K

 -

Szo

 

Osztályozó vizsgák

26.-28.

Sze

 -

P

 

Környezetvédős gólyatábor a 9. C

27.

Cs

 

 

11:30

Munkavédelmi-, balesetvédelmi-, tűzvédelmi oktatás

26.

Sz

 

 

 

Gólyanap 9.C

28.

P

 

 

 

Gólyanap 9.E

31.

H

 

 

 

Gólyanap 9.Ipm, 9.Ipt, 9.Ipg

29.

Szo

 

 

 

MUNKANAP (aug. 21. P)

31.

H

 

 

9:30

Tanévnyitó értekezlet

Szeptember

1.

K

 

 

 

Első tanítási nap: négy osztályfőnöki óra

1.

K

 

 

11.35

Angol nyelvi szintfelmérő 9.B, 9.C, 9.Kny, 9.E, 9. Ipm, 9.Ipt, 9.Ipg, 11. emelt csoprtok

1.

K

 

 

7:45

Kilencedik osztályos tanulók fogadása

1.

K

 

 

 

Tankönyvosztás 9.-12. évfolyam

2.

Sze

 

 

 

A SzeReTeD és a Termosz laboratóriummal  való együttműködés folytatása

3.

Cs

 

 

14:15

DÖK gyűlés, DSK megbeszélés

7.

H

 

 

 

Jelentkezési határidő az őszi szintemelő érettségi vizsgákra

11.

P

 

 

17:00

Szülői értekezlet a 9. évfolyam számára ONLINE

11.

P

 

 

17.00

Szülői értekezlet a 12. évfolyam számára ONLINE

 

 

 

 

 

Jelentkezési határidő az SZTE Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Versenyre

18.

P

 

 

 

Jelentkezési határidő az OKTV-re – szaktanárnál, igazgatóhelyettesi 2 irodában

 

 

 

 

 

Premio Embajada (a Nagykövetség tanulmányi ösztöndíja) beadási határidő

 

 

 

 

 

Jelentkezési határidő a Pályaválasztási Napokra

21.

H

 

 

 

Haditorna verseny Csongrád megyei forduló nevezési határidő

23.

Sze

 

 

13:00

Gólyaavató (9. és 10. évfolyamnak 5 tanítási óra) - a járványügyi intézkedések miatt nem kerül megrendezésre

25.

P

 

 

 

Jelentkezési határidő az előkészítőkre

25.

P

 

 

 

Magyar Diáksport Napja – Magyarország           

 

 

 

 

 

A spanyol tagozatos iskolák lektorainak éves találkozója és koordinátorainak éves értekezlete

27.

V

 

 

 

19. Pick Utcai Futófesztivál

Október

1.

Cs

 

 

 

Nyitott Bíróságok előadások októbertől kezdődően

1.

Cs

 

 

 

Bűnmegelőzési előadások októbertől kezdődően igény szerint osztályfőnöki órákon

1.

Cs

 

 

9:00-15:00

Haditorna verseny Csongrád megyei forduló

2.

P

 

 

 

Állatok világnapja 

5.-9.

H

 -

P

 

Az aradi vértanúk emléknapja faliújság

5.-9.

H

 

 

 

Fenntarthatósági Témahét

 

 

 

 

 

MOL-Suliváltó

5.

H

 

 

 

Előkészítők indulnak: rajz, matematika, magyar nyelv, biológia, angol nyelv (januártól), német nyelv (januártól), ének-zene (januártól) ONLINE

8.

Cs

 

 

14:30

Implom József Helyesírási Verseny

15.-17.

Cs

 

 

 

Erasmus Days-Tudásmegosztás

 

 

 -

 

 

A spanyol kultúra napja

 

 

 

 

13:30

Deák fordító verseny

 

 

 

 

10:00

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-első forduló

13.

K

 

 

17:00

Nyílt nap

16.-30.

P

 -

P

 

Őszi írásbeli érettségi vizsgák

 

 

 -

 

 

Pályaválasztási Napok IH

 

 

 

 

 

A magyar festészet napja

20.

K

 

 

 

A felvételi tájékoztató rögzítése, a honlapon való megjelenítése

 

P

 

 

 

Jelentkezési határidő a Juvenes Translatores fordító versenyre

 

 

 

 

 

Jelentkezési határidő az Országos Tolkien Levelező Versenyre 

 

 

 

 

 

Jelentkezési határidő az Arany János Irodalmi Versenyre

22.

Cs

 

 

 

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

22.

Cs

 

 

 

Ünnepi megemlékezés  + faliújság (6 rövidített óra)

23.-11.1.

P

 -

V

 

Őszi szünet

November

2.

H

 

 

 

Az őszi szünet utáni első tanítási nap

2.

H

 

 

 

Történelem OKTV 1.

 

 

 -

 

 

Szent-Györgyi Albert Tanulmányi Verseny

 

 

 

 

 

Szakmai terepgyakorlat környezetvédő orientációs osztályoknak

3.

K

 

 

 

Földrajz OKTV 1.

4.

Sze

 

 

 

Informatika II. kat. OKTV 1.

5.

Cs

 

 

 

Művészettörténet OKTV 1.

 

 

 

 

10:00

Horváth István Károly Ókortudományi és Latin Nyelvi Verseny-második forduló

6.

P

 

 

15:00

Szülői Közösség ülése és Szülők Akadémiája

6.

P

 

 

15:30

Fogadóórák ONLINE (Előre egyeztetéssel)

6.

P

 

 

17:00

Szülői értekezletek ONLINE

9.

H

 

 

 

Német nyelv OKTV 1.

10.

K

 

 

 

Matematika OKTV 1.

11.

Sze

 

 

 

Magyar nyelv OKTV 1.

13.

P

 

 

 

Magyar Nyelv Napja

13.

 

 

 

 

Egészségbiológiai Verseny

 

 

 

 

 

Arany János Irodalmi Verseny 1. forduló

12.

Cs

 

 

 

Fizika OKTV 1.

12.

Cs

 

 

 

KI-MIT-TUD?

12.-16.

Cs

 -

H

 

Emelt szintű őszi szóbeli érettségi vizsgák

 

 

 

 

 

William Blake angol szép kiejtési verseny

 

 

 

 

 

Bursa Hungarica ösztöndíj pályázat

 

 

 

 

 

OTP verseny

 

 

 

 

 

Zrinyi Ilona matematikaverseny

16.

H

 

 

 

Kémia OKTV 1.

17.

K

 

 

 

Biológia OKTV 1.

18.

Sze

 

 

 

Informatika I. kategória: alkalmazási ismeretek OKTV 1.

 

 

 

 

 

Nyitott műhely nap

 

 

 

 

 

Hyperión Országos Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról

 

 

 

 

 

Nevezési határidő az Arany Dániel matematika versenyre

23.

H

 

 

 

Angol nyelv OKTV 1.

23.-27.

H

 -

P

 

Középszintű őszi szóbeli érettségi vizsgák

24.

K

 

 

 

Olasz nyelv OKTV 1.

25.

Sze

 

 

15:00

Beszélgetés az intézményvezetővel

 

 

 

 

 

Curie természet és környezetvédelmi verseny

 

 

 

 

 

Teleki Virág Vetélkedő 2. forduló (természettudományos mk)

25.

Sze

 

 

 

Spanyol nyelv OKTV 1.

 

 

 

 

13:15

Filharmónia (IH) 10-11. évfolyam - a járványhelyzet miatt az iskola tanulói nem vesznek részt a programon

27.

P

 

 

17:00

Árpádházi Szent Erzsébet Alapítványi Est– Vedres

30.

 

 

 

 

Magyar irodalom OKTV 1.

 

 

 

 

 

Kísérletek kavalkádja  az Agórában

December

1.

K

 

 

 

Dráma OKTV 1.

 

 

 

 

12.00 5-6. óra

Koncert délidőben – ének tagozat

 

 

 

 

14.00-15.30

Savaria országos történelem verseny 1. forduló

2.

Sze

 

 

 

Latin nyelv OKTV 1.

 

 

 

 

16:30

Mikulás

4.

P

 

 

 

Pályaorientációs nap+ Közösségi szolgálai nap ONLINE TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

4.

P

 

 

 

A 8. osztályos tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára

 

 

 

 

 

A központi írásbeli felvételi vizsgát szervező intézmények eddig az időpontig jelentik a Hivatalnak a hozzájuk a központi írásbeli felvételi vizsgákra jelentkezők alapján a feladatlapigényüket.

12.

Szo

 

 

 

MUNKANAP (dec 24.Cs) Sportnap TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

 

 

 

 

 

Művészettörténet OKTV 1. (pályamunka 2. forduló)

 

 

 

 

 

Vetélkedő az általános iskolák számára PROJEKT MUNKA

18.

P

 

 

 

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap

18.

P

 

 

11:00

Karácsonyi ünnepség

19.-1.3.

Szo

 -

V

 

Téli szünet

Január

4.

H

 

 

 

A téli szünet utáni első tanítási nap

7.

Cs

 

 

 

Vizuális kultúra OKTV 1. – pályamunka beküldése

8.

P

 

 

 

Filozófia OKTV jelentkezési határidő

11.-15.

H

 -

P

 

9.Kny félévi írásbeli és szóbeli vizsgák

11.

H

 

 

 

Mozgóképkultúra és médiaismeret OKTV 1. – pályamunka beküldése

11.-4.23.

H

 -

P

 

Fittség mérés (NETFIT)

 

 

 -

 

 

Félévi terítés a szakgimnáziumban

12.

K

 

 

17:00

Nyílt nap

 

 

 

 

 

Implom József Helyesírási Verseny Megyei forduló

15.

P

 

 

 17:00

Felvételi tájékoztató és szülői értekezlet a végzős diákok szüleinek

18.-22.

H

 -

P

 

A kitelepített németek emléknapja (január 19.) - faliújság

19.

K

 

 

 

Filozófia OKTV 1.

22.

P

 

 

 

A magyar kultúra napja                               

22.

P

 

 

 

Az első félév vége, osztályozó konferenciák a 9–13. évfolyam számára. (4 rövidített óra) ONLINE

23.

Szo

 

 

10:00

 Központi írásbeli a 8. osztályosok számára (matematika és magyar mk)

25.

H

 

 

 

EGÉSZSÉGNAP-TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

28.

Cs

 

 

14:00

Pótló központi írásbeli felvételi vizsgák a 8. osztályosoknak és a dolgozatok megtekintése 8.00-16.00

 

 

 

 

13:15

Filharmónia  10-11. évfolyam - a járványhelyzet miatt az iskola tanulói nem vesznek részt a programon

29.

P

 

 

 

Féléves értesítők kiadásának határideje

Február

1.-5.

H

 -

P

 

A köztársaság napja (február 1.) - faliújság

2.

K

 

 

14:30

Félévi értekezlet és nevelési értekezlet (minden óra,rövidítve )

6.

Szo

 

 

18:00-01:00

Szalagavató bál (Sportcsarnok) - a járványügyi intézkedések miatt a rendezvény elmarad

 

 

 

 

14.30

Kazinczy Ferenc szépkiejtési verseny iskolai forduló                                                    

 

 

 

 

 

Avram Hershko Természettudományi Verseny beküldési határidő 1. forduló

 

 

 

 

 

Eötvös József szónoki beszédmondó verseny iskolai forduló                                        

8.

H

 

 

 

A 8. osztályos tanulók értesítése az írásbeli eredményekről/ Értékelő lap kiadása a 8. osztályosoknak

 

 

 

 

 

Curie természet és környezetvédelmi verseny területi döntő

 

 

 

 

 

József Attila versmondó verseny

15.

H

 

 

 

Jelentkezési határidő érettségi vizsgákra, felsőoktatási intézményekbe

15.

H

 

 

 

Jelentkezési határidő  a IX. Országos Klasszikus Balett-és Modern-Kortárs Tánc Versenyre

22.-26.

H

 -

P

 

Kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja - faliújság, ofő órák                                                   

25.-26.

 

 

 

 

8. osztályosok szóbeli meghallgatása

26.

H

 

 

 

Jelentkezési határidő: XXIX. Országos Rajzversenyre

 

 

 

 

 

Hyperión Országos Tanulmányi Verseny a görög-római kultúráról döntő

Március

 

 

 

 

 

Jelentkezési határidő: XXIII. Országos Mintázásversenyre

1.-5.

H

 -

P

 

"Pénz7" pénzügyi és vállalkozói témahét

4.

 

 

 

14:00

8. osztályosok szóbeli meghallgatása-pótnap

5.

P

 

 

15:00

Szülői Közösség ülése/Szülők Akadémiája

5.

P

 

 

15:30

Fogadóórák ONLINE (Előre egyeztetéssel)

5.

P

 

 

17:00

Szülői értekezlet ONLINE

12.

P

 

 

 

Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (6 rövidített óra)                          

12.-13.

 

 

 

 

IX. Országos Klasszikus Balett-és Modern-Kortárs Tánc Verseny

16.

K

 

 

 

A jelentkezők felvételi jegyzékének nyilvánosságra hozása-határidő

20.

Szo

 

 

 

A Víz világnapja

22.-26.

H

 -

P

 

Digitális Témahét

29.-30.

H

 -

K

 

XXIX. Országos Rajzverseny

 

 

 

 

 

Kenguru matematika verseny

 

 

 

 

 

Horváth István Károly Latinverseny - DÖNTŐ

 

 

 

 

12:00

Kálmán Lajos népdaléneklési verseny

 

 

 

 

 

Csizmazia pályázat

 

 

 -

 

 

Festival’d Italiano

 

 

 -

 

 

Divatbemutató  (A Fenntarthatósági Témahét programja)

 

 

 

 

 

Megyei idegen nyelvi verseny

 

 

 

 

 

Víz világnapi verseny

30.

K

 

 

 

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap

31.

 

 

 

 

TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

 

 

 -

 

 

ENIBE

Április

1.-6.

Cs

 -

K

 

Tavaszi szünet

7.

 

 

 

 

TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP

8.

Cs

 

 

 

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap

8.-9.

Cs

 -

P

 

XXIII. Országos Mintázásverseny

12.-23.

H

 -

P

 

Osztályozó vizsgák az előrehozott érettségire

12.

H

 

 

15:00

A költészet napja

15.-23.

Cs

 -

P

 

A holokauszt áldozatainak napja - április 16 - faliújság, of. óra

14.

Sze

 

 

 

„Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny - iskolai forduló (a következő tanévre)

14.

Sze

 

 

 

Az ideiglenes felvételi rangsor megküldése a Hivatalnak

15.

Cs

 

 

 

Beszélgetés az intézményvezetővel

19.-23.

H

 -

P

 

Fenntarthatósági Témahét

 

 

 

 

 

Szakmák Éjszakája

 

 

 -

 

 

A fizika mindenkié nap

22.

Cs

 

 

 

Föld napja

 

 

 

 

 

Bugát Pál Kárpát-medencei természetismereti műveltségi vetélkedő

 

 

 

 

 

OTDK

 

 

 

 

 

Krúdy fordító verseny

 

 

 

 

 

Vöröskeresztes verseny

 

 

 

 

 

Medve Szabadtéri Matekverseny

 

 

 

 

 

Tatai Országos Vers és Prózamondó Verseny

 

 

 

 

 

Szakmai terepgyakorlat környezetvédő orientációs osztályoknak

 

 

 -

 

 

Végzősök évvégi terítése a szakgimnáziumban

26.-28.

H

 -

Sze

 

Szerenád

29.

Cs

 

 

 

A 12-13. osztályosok osztályozó konferenciája, Bolond ballagás a 6. órában

29.

Cs

 

 

 

Utolsó tanítási nap a végzős évfolyamnak

 

 

 

 

 

Szóbeli vizsgák spanyol nyelvből: 9.D, 10.D, 11.D

30.

P

 

 

16.00

Ballagás 9-12. évf (6 rövidített óra)

30.

P

 

 

 

Általános iskolások és az általános iskolák értesítése a felvételről vagy elutasításról

Május

3.-25.

H

 -

K

 

Írásbeli érettségi vizsgák közép és emelt szinten

3.-4.

H

 -

K

 

TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAPOK

5.-6.

Sze

 -

Cs

 

Délutáni tanítás (de. érettségik) 7 rövidített óra

10.-21.

H

 -

P

 

Rendkívüli felvételi eljárás, ha a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel

17.

H

 

 

 

Tömörkény pályázat beadási  határideje

 

 

 

 

 

Szakmai terepgyakorlat környezetvédő orientációs osztályoknak (Füvészkert, Ásotthalmi csodarét 10.C környezetvédő csoport)

24.

H

 

 

 

Pünkösd

26.

Sze

 

 

 

Országos kompetencia mérés a 10. évfolyamon

 

 

 

 

 

Kihívás Napja

Június

 

 

 

 

 

Elsősegélynyújtó akadályverseny

1.-4.

K

 -

P

 

A 13. évfolyam komplex szakmai gyakorlati és szóbeli vizsga

4.-10.

P

 -

Cs

 

9.Kny évvégi írásbeli és szóbeli vizsgák

 

 

 

 

 

Vizsgaremek kiállítás

3.-10.

Cs

 -

Cs

 

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

3.-11.

Cs

 -

P

 

A nemzeti összetartozás napja (június 4.) - faliújság

 

 

 -

 

 

Évvégi terítés a szakgimnáziumban

14.-25.

H

 -

P

 

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák

15.

K

 

 

 

Utolsó tanítási nap

15.

K

 

 

11:00

Osztályozó konferenciák (3 rövidített óra)

16.-21.

Sze

 -

H

 

Tömörkény pályázat értékelése

 

 

 -

 

 

Szakmai gyakorlat a 10. és a 11. szakgimnáziumi évfolyamnak

21.-25.

H

 -

P

 

Bizonyítványosztás

23.

Sze

 

 

8:00-12:00

Beiratkozás a 9. évfolyamra

28.

H

 

 

11:00

Év végi fogadás

29.

K

 

 

9:00

Záró értekezlet